راهنمایی برای اخذ ویزای توریستی اروپا

راهنمایی برای اخذ ویزای توریستی اروپا به شما کمک می‌کند تا بدون هیچ دغدغه و به راحتی ویزای توریستی اروپا را اخذ کنید. چنانچه قصد مهاجرت تحصیلی دارید یا مهاجرت به آمریکا، مهاجرت به اروپا یا هر یک از کشورها جزو برنامه‌ ریزی شما است بایستی ابتدا با ارائه اسناد و مدارک و داشتن شرایط لازم ویزا اخذ نمایید.

اما ویزای توریستی هرگز به مهاحرت تحصیلی، اشتغال به کار و اقامت در کشورهای اروپایی تعلق نمی‌گیرد؛ بلکه طی یک بازه زمانی کوتاه مدت می‌توانید به بازدید اقوام خود یا تماشای جاذبه‌های توریستی کشور مورد نظر بپردازید. اکنون برای آشنایی با چگونگی اخذ ویزای توریستی اروپا یا حتی مهاجرت تحصیلی با ما همراه باشید.

راهنمایی برای اخذ ویزای توریستی اروپا

ویزای توریستی یک نوع ویزا خاص است که تنها برای مسافرت‌های کوتاه مدت، گردش یا بازدید از اقوام و بستگان خواهد بود. این ویزا نیز شرایط خاص خود را دارد و شما تنها در چهارچوب قوانین این ویزا می‌توانید به مسافرت بروید.

در واقع یکی از پر تقاضاترین ویزاها شامل همین ویزای توریستی است که بیشتر برای گردشگران صادر می‌شود. برای اخذ ویزای توریستی اروپا نیاز به شرایط، اسناد و مدارک خاصی است. برای اخذ ویزای توریستی می‌توانید از دو روش مراجعه حضوری و ویزای آنلاین استفاده کنید.

‌بیشتر افراد در اقصی نقاط کشور و جهان به صورت حضوری جهت اخذ ویزا به سفارت یا کنسولگری مراجعه دارند. در نتیجه با ارائه مدارک و اسناد لازمه و پرداخت هزینه‌ها ویزای آنها صادر می‌شود.

اما ویزای الکترونیک یک روش کاملاً اقتصادی و جدیدی است که کار شما را راحت‌تر می‌کند. در واقع به منظور تسهیل صدور روند ویزا و همچنین کوتاه‌تر شدن مسیر رفت و آمد شما عزیزان، این روش بهتر خواهد بود. به صورت اینترنتی از مراجع قانونی درخواست خود را ارسال و پس از پرداخت هزینه ویزا و انجام بررسی‌های لازمه، ویزای الکترونیک شما صادر می‌شود.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی

اشاره شد که ویزای توریستی اروپا سندی است که به شما اجازه می‌دهد در یک فاصله زمانی کوتاه مدت به عنوان مهمان وارد کشور مورد نظر شوید. این ویزا در دسته‌بندی ویزاهای کوتاه مدت یا موقت قرار می‌گیرد و تنها در طول مدت اعتبار مجاز هستید در کشور مورد نظر اقامت داشته باشید.

حال اینکه ویزای توریستی به تمامی کشورهای اروپایی با یکدیگر متفاوت خواهد بود. معمولا هم مدت زمان آن شامل یک بازه زمانی ۳۰ تا ۱۸۰ روزه خواهد بود. اما در کشورهایی نظیر عمارت تنها ۱۴ روز می‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی

اسناد و مدارک لازمه برای اخذ ویزای توریستی اروپا

همانگونه که شما برای مهاجرت تحصیلی، شغلی و یا حتی اقامتی باید اسناد و مدارکی را ارائه دهید برای ویزای توریستی اروپا نیز بایست مدارکی به کنسولگری ارائه شود.

البته که مهاجرت به آمریکا، مهاجرت به اروپا و دیگر کشورها همگی نیاز به پاسپورت، اصل شناسنامه و عکس دارند. توجه داشته باشید که شما تنها با هدف گردشگری وارد کشور اروپایی مورد نظر می‌شوید. ویزاهای توریستی نیز خود در دسته‌بندی ویزاهای ویزیتوری قرار می‌گیرند که جزو ویزاهای کوتاه مدت هستند. اما مدارک ویزای توریستی چیست؟

داشتن پاسپورت یا گذرنامه با اعتبار سه تا شش ماهه

ارائه بلیط خریداری شده رفت و برگشت

عکس مناسب بدون هیچگونه روتوش

مدارک لازمه برای تایید حساب بانکی

اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه شناسنامه و کارت ملی

نتیجه گیری

ویزای توریستی اروپا شامل ویزایی است که شما برای گردش و تفریح به کشورهای اروپایی آن را دریافت می‌کنید. برای مهاجرت به آمریکا، مهاجرت به اروپا یا مهاجرت تحصیلی هرگز نمی‌توان از این ویزا استفاده کرد. شما برای مهاجرت تحصیلی یا شغلی بایستی ویزای مرتبط با آن را دریافت کنید.

برای اخذ ویزای توریستی اروپا نیاز به مدارک اسناد و شرایط خاصی است. توسط سایت فرناز فیاض می‌توانید اقدام به اخذ ویزای توریستی کنید. این مجموعه جزو کارکشته‌ترین سایت‌های است که برای اخذ ویزای توریستی اروپا، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت نیروی متخصص به کانادا و دیگر کشورها می‌توانید از آن کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *