مزایای و معایب مهاجرت به آمریکا

مزایای و معایب مهاجرت به آمریکا چیست؟ بسیاری از افراد به دلایل مختلف و یا شرایط متفاوتی که پیش روی آن ها قرار می‌ گیرد اقدام مهاجرت می ‌کنند. حال این مهاجرت می‌ تواند مهاجرت تحصیلی، کاری و یا حتی اقامتی باشد. اکنون جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

مزایای و معایب مهاجرت به آمریکا

آمریکا یکی از کشورهای قدرتمند و بسیار بزرگی است که به دلیل شرایط اقتصادی و موقعیت جهانی عالی افراد زیادی این کشور را برای مهاجرت انتخاب می‌ کنند. به طور کلی مهاجرت تاثیر بسیار زیادی در زندگی برخی از افراد دارد، البته به شرط اینکه دارای شرایط مهاجرت و همچنین رشد در یک کشور دیگر باشد. شرایط فرهنگی، اقتصادی، اقلیمی و اعتقادی آمریکا با سایر کشورها به ویژه ایران کاملاً متفاوت است. قبل از مهاجرت قطعاً بایستی با تمامی این فرهنگ‌ها آب و آداب و رسوم و شرایط به خوبی آشنا شوید. مهاجرت به آمریکا یا اقامت در آمریکا نیاز به شرایط خاصی دارد. تنها در صورت دارا بودن شرایط و مدارک لازم می ‌توانید از سازمان مهاجرتی فرناز فیاض درخواست کنید.

مزایای مهاجرت به آمریکا

اگر به دنبال مهاجرت هستید قطعاً بایستی با مزایای آن آشنا شوید. در آمریکا رویایی ‌های شغلی شما تحقق می ‌یابد. در واقع کارآفرینی در این کشور با فرصت‌ های شغلی بسیار زیادی همراه است. البته به دلیل شرایط اقتصادی عالی و حمایت‌ های بسیاری از سازمان‌ ها می ‌توانید کارآفرینی کنید.

بیمه و خدمات درمانی آمریکا نسبت به دیگر کشورها بسیار عالی است چرا که ویزیت توسط بهترین متخصصین و در کمترین زمان ممکن انجام می ‌شود. چنانچه شما دارای بیمه کامل باشید پزشکان توسط تجهیزات مدرن و پیشرفته درمان و معاینه می کنند.

فرهنگ و اجتماع آمریکا نیز بسیار خاص است. در این کشور آزادی بیان وجود دارد و برای تمامی عقاید و فرهنگ ‌ها ارزش قائل هستند. شما با هر فرهنگ و عقاید و یا حتی پوششی می ‌توانید در این کشور زندگی کنید.

درآمد در آمریکا بسیار زیاد است، چرا که متوسط دستمزد کارکنان و کارمندان در آمریکا بسیار بالاتر از دیگر کشورها به ویژه کشورهای اروپایی خواهد بود.

مزایای مهاجرت به آمریکا

معایب مهاجرت به آمریکا

در رابطه با مزایای مهاجرت به آمریکا آشنا شدید، بد نیز با معایب آن نیز شناخت پیدا کنید. قطعاً شما افرادی که قصد اقامت در آمریکا دارید، بایستی تمامی معایب آن را بدانید.

یکی از معایب مهم اقامت در این کشور امنیت و آمار جنایت در آن است. وقایع تلخ بسیار زیادی در آمریکا رخ داده است. معمولاً نژادپرستی به عنوان اصلی ‌ترین مشکلات در چنین کشورهایی به شمار می ‌رود. حتی پس از اعتراضات سراسری که صورت گرفت هنوز هم شاهد چنین جنایت‌ هایی در آمریکا هستیم. در واقع از نظر امنیت این کشور در رده ۱۲۸ جهانی قرار دارد. اما در صورتی که امنیت در کشور ما بسیار زیاد است. شما افرادی که در چنین کشورهایی با فرهنگ و آداب و رسوم خاص و غنی زندگی کرده ‌اید، قطعاً زندگی در چنین شرایطی برای شما هولناک خواهد بود.

یکی از معایب شغلی در آمریکا مرخصی‌ های بسیار کمی است که برای کارکنان در نظر می ‌گیرند. در واقع افراد کارمند در طول سال تنها دو هفته مرخصی دارند و حتی در صورت بیمار شدن نیز از این ۱۰ روز مرخصی برای آن ها کسر می ‌شود.

از این جهت که شما از یک کشور متمدنی چون ایران به آمریکا مهاجرت می ‌کنید دچار شوک فرهنگی می ‌شوید. در کشوری زندگی کرده ‌اید که اعتقادات قوی دارند و همچنین حجاب به عنوان مهم ‌ترین اولویت در این کشور است. اما در آمریکا با فرهنگ و پوشش‌ های بسیار متنوع روبرو می‌ شوید.

نتیجه گیری

مهاجرت به آمریکا شرایط خاص خود را دارد. حتی اگر شما قصد تحصیل در آمریکا را داشته باشید، نیاز به شرایط و مدارک بسیار خاصی است. به طور کلی اقامت در آمریکا مزایا و معایب خاص خود را دارد. به هر حال شما از یک کشور متمدنی چون ایران با برخی از قوانین و شرایط خاص وارد یک کشور بزرگ و جهانی با شرایط و فرهنگ بسیار متفاوت‌ تری می‌ شوید. اکنون اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه مهاجرتی فرناز فیاض تماس بگیرید. حتی می ‌توانید جهت مهاجرت به استرالیا، مهاجرت به آلمان، مهاجرت به کانادا و یا دیگر کشورها نیز از کارشناسان خبره این مجموعه اطلاعات مفیدتری کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *