مهاجرت به آلمان و تاثیر آن بر تمدن و هنر

مهاجرت به آلمان و تأثیر آن بر تمدن و هنر را چگونه ارزیابی می‌ کنید؟ آیا می‌ توان گفت که مهاجرت به آلمان می‌ تواند بر روی تمدن و هنر تاثیرگذار باشد؟ سنت‌ ها، زبان و قومیت‌ های مختلف مواردی هستند که موجب شده‌ اند فرهنگ آلمان، یک فرهنگ منحصر به فرد باشد و نه تنها در تاریخ این کشور بلکه در تاریخ کل اروپا نقش بسیار مهمی را ایفا کند.

قطعاً مهاجرت به آلمان می‌ تواند بر روی تمدن و هنر هر کشوری تاثیرگذار باشد، چون این کشور یک کشور غنی از لحاظ فرهنگی و هنری محسوب می‌ شود. مردم آلمان علاقه بسیار زیادی به مطالعه کردن و هنر دارند و آداب و رسوم آن ها به گونه‌ ای است که ساعت‌ های زیادی را جهت کسب علم و دانش و کار سپری می‌ کنند. در این مقاله مهاجرت به آلمان و تاثیر آن بر تمدن و هنر را بررسی می‌ کنیم.

مهاجرت به آلمان و تاثیر آن بر تمدن و هنر

مهاجرت کردن معقوله‌ ای است که می تواند مناسبات و روابط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی را بین جوامع مختلف انتقال دهد، یعنی وقتی یک فرد از کشوری به کشور دیگر وارد می‌ شود، فرهنگ، تمدن، هنر و مناسبات اجتماعی خودش را وارد آن کشور می‌ کند، از طرفی تمامی این موارد را مانند نوعی حامل با خود به کشور مبدا انتقال می‌ دهد.

مردم آلمان به زبان آلمانی صحبت می‌ کنند، این کشور در حال حاضر مکان زندگی ۸۲.۲ میلیون نفر از اقلیت‌ ها و ملیت‌ های مختلف و خود آلمانی‌ ها است که با نهایت احترام در کنار یک دیگر زندگی می‌ کنند.

سنت‌ ها، زبان و مردم این کشور فرهنگ غنی و منحصر به فرد آن را تشکیل می‌ دهند، به گونه‌ ای که این کشور نه تنها در تاریخ آلمان بلکه در تاریخ کل اروپا نقش کلیدی و بسزایی را ایفا می‌ کند. فرهنگ این کشور بسیار غنی و دارای تمدن پیشرفته و کهنی می‌ باشد.

به گونه‌ ای که این کشور یک بار توانسته است، قسمت مهمی از امپراتوری مقدس روم و بار دیگر نیز به عنوان یکی از پایدارترین و با ثبات‌ ترین اقتصادهای جهان معرفی شود. واضح است که فرهنگ غنی آمیزه‌ ای از هنر، علم، نوآوری و مواردی از این قبیل است. یعنی وقتی صحبت از یک فرهنگ غنی و تمدن کهن می‌ شود یکی از موارد مهمی که همواره به ذهن افراد خطور می‌ کند، هنر آن کشور است.

مهاجرت به آلمان و تاثیر آن بر تمدن و هنر

حال از دیدگاه دیگری به موضوع نگاه کنید و تصور کنید که به عنوان یک مهاجر وارد این کشور شده‌ اید، تمدن و هنر این کشور چه تاثیری بر روی تمدن و هنر کشور شما خواهد داشت؟

بر کسی پوشیده نیست که این تمدن و هنر غنی می تواند به وسیله یک فرد مهاجر از این کشور به کشورهای مبدا انتقال پیدا کند و کشورهای مبدا نیز قادر خواهند بود از هنری که با علم و تکنولوژی آمیخته شده است، بهره لازم را ببرند.

چون آلمان از کشورهای بسیار مهم و پیشرفته در حوزه مطالعه است و مردم این کشور علاقه زیادی به مطالعه در زمینه‌ های مختلف دارند و هنر یکی از این موارد محسوب می‌ شود.

این ویژگی خود به خود می‌ تواند به مهاجرین نیز انتقال پیدا کند و مهاجرین نیز همواره این فرهنگ را با خود به کشورهای مبدا وارد می‌ کنند. در حال حاضر نیز نمایشگاه بین‌ المللی کتاب فرانکفورت در این کشور برگزار می‌ شود که مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین رویدادهای فلسفه، ادبیات، هنر و غیره را در آلمان بازتاب می‌ دهد.

جمع بندی

در این مقاله مهاجرت به آلمان و تاثیر آن بر تمدن و هنر را بررسی کردیم. قطعاً مهاجرت کردن از هر کشوری به کشور دیگر همراه با تاثیرات مثبت و منفی‌ ای در حوزه تمدن و هنر است، یعنی یک فرد مهاجر به همان میزان که تمدن و هنر کشور خودش را به کشور مقصد انتقال می‌ دهد، به همان نسبت نیز می‌ تواند تمدن و هنر کشور مقصد را نیز با خود وارد کشور مبدا کند. به این ترتیب می‌ توان گفت که یک تبادل فرهنگی و هنری شکل می‌ گیرد.

در سایت www.farnazfayazbakhsh.com با مهاجرت به آلمان و تاثیر آن بر تمدن و هنر، نحوه تحصیل در آلمان، مهاجرت تحصیلی به این کشور، مهاجرت به اروپا و غیره را بیش تر آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *