سوالات متداول

کانادا در میان کشورهای امریکای شمالی بیشترین وسعت را از نظر جغرافیایی دارد ولی از نظر جمعیت در رده ۳۸ جهان قرار دارد و کشوری کم جمعیت و پیر است. از این رو از مهاجرین جوان و متخصص برای چرخاندن چرخ های اقتصاد کشور، همواره استقبال کرده است.

کانادا در میان کشورهای توسعه یافته جهان قرار دارد و به همین دلیل مقصد مناسبی برای افرادی است که رویای زندگی و آینده ای بهتر در جوامع صنعتی و پیشرفته را دارند.

کانادا از سیستم آموزشی و درمانی با استاندادهای بالایی برخوردار است.

کانادا از نظر اقتصادی کشوری با ثبات است و دلار آن ارزش بالایی دارد.

برای هر فرد بسته به شرایط وی بهترین راه مهاجرتی پیشنهاد می شود. برای این منظور فرم ارزیابی رایگان در نظر گرفته شده است که می توانید به کمک آن به بهترین راه مهاجرتی مناسب خود دست یابید.

به طور کلی ویزاهای کانادا به دو دسته ویزاهای دائم و ویزاهای موقت تقسیم می شود:

افراد با اقدام از طریق برنامه های مهاجرتی می توانند اقامت دائم خود را دریافت نمایند و پس از ورود به کانادا در صورت رعایت الزام اقامتی، اقامت دائم خود را به شهروندی تبدیل نمایند. فردی که مقیم دائم کانادا است از تمامی حقوق شهروندی جز حق رای برخوردار خواهد بود و می تواند با کارت اقامت دائم معتبر خود از کشور خارج و مجدد به آن وارد شود.

ویزاهای موقت شامل ویزاهای تحصیلی، کاری، همراه، گردشگری و … است. این ویزاها عموما تاریخ انقضا دارند و فرد تا زمان تاریخ ویزای خود می تواند به صورت قانونی در کانادا اقامت داشته باشد. لطفا توجه داشته باشید که ویزاهای گردشگری کانادا به دو دسته یکبار ورود و چندبار ورود تقسیم می شود و فرد با هر دو ویزا می تواند به مدت تنها ۶ ماه در خاک بماند، در صورتیکه فرد ویزای توریستی چندبار ورود داشته باشد می تواند پس از هر ۶ ماه در طول تاریخ ویزایش، از کشور خارج شده و مجدد به کانادا وارد شود.

هزینه ای است که به اداره مهاجرت کانادا و به منظور بررسی پرونده متقاضی پرداخت می شود. این هزینه بسته به برنامه ای که متقاضی قصد اقدام از طریق آن را دارد متفاوت است.

دسته بندی روش های مهاجرتی کانادا عموما به شرح زیر می باشد:

  • برنامه های اقتصادی (نیروهای متخصص و حرفه ای، سرمایه گذاران، کارآفرینان، افراد خود اشتغال و …)
  • برنامه های خانوادگی (اسپانسرشیپ پدر و مادر، همسر و فرزند)
  • برنامه های پناهندگی – توجه شود که شرکت کنپارس در این زمینه فعالیتی ندارد.
  • برنامه های انسان دوستانه و سایر برنامه ها

بهترین راه برای اطلاع از برنامه مناسب شرایط شما، تکمیل فرم ارزیابی و دریافت مشاوره تخصصی از همکاران ما است.

یکی از مراحل درخواست ویزای کانادا، انگشت نگاری یا بیومتریک است که متقاضی برای انجام آن می بایست شخصا به یکی از دفاتر VAC مراجعه نماید.

به طور کلی آیلتس آکادمیک همانطور که از نامش مشخص است برای اقدام تحصیلی مناسب است. در برخی برنامه ها به روشنی اعلام شده است که آیلتس جنرال مورد نیاز است و در مورد برنامه هایی که این مورد به صراحتا اعلام نشده است، پیشنهاد می شود فرد آیلتس جنرال تهیه نماید. لطفا توجه شود که برای برنامه های مهاجرتی از زمان صدور مدرک آیلتس می بایست کمتر از ۲ سال گذشته باشد و در برخی از برنامه ها معتبر بودن مدرک تا پایان پروسه مهاجرت حائز اهمیت است.