مهاجرت به کانادا – هزینه و شرایط روش های اخذ اقامت کانادا

معمولا بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به خارج را دارند، کشور کانادا را انتخاب می کنند. دلیل آن هم می تواند به این خاطر باشد که کانادا یک کشور مهاجر پذیر است به طوری که حدود یک سوم شهروندان این کشور را مهاجران تشکیل می دهند. مهاجرت به کانادا دارای مزایای بسیار خوبی است به همین دلیل مهاجرت به این کشور نسبت به گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است. چنانچه شما نیز قصد مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت کانادا را دارید اما درمورد جزئیات آن اطلاعات زیادی ندارید، در ادامه جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

شرایط مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا دارای شرایط خاصی است که بسته به نوع رفتن متفاوت است. بر همین اساس افرادی که قصد رفتن به کانادا را دارند باید دارای این شرایط خاص باشند. اما به طور معمول یک سری شرایط خاص و عمومی وجود دارند که افراد برای رفتن به این کشور باید دارای این شرایط باشند. در ادامه یک سری از این شرایط ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. شما میتوانید در جدول زیر به طور کلی شرایط لازم برای مهاجرت و اخذ اقامت کانادا را مشاهده نمایید.

نوع روش مهاجرت به کانادانوع ویزای موردنیازبهترین سن برای اقدامنمره زبانسایر شرایط لازم
مهاجرت تحصیلیویزای تحصیلی کانادا۱۸ الی ۳۰ سالآیلتس حداقل ۶.۵
تافل حداقل ۸۰
تمکن مالی
ریزنمرات تحصیلی خوب
مهاجرت کاریویزای کاری کانادا۳۰بسته به برنامه مهاجرتی متفاوت است.سابقه کار مربوط
داشتن جاب آفر
مهاجرت سرمایه گذاریویزای سرمایه گذاری کانادامحدودیتی وجود نداردبسته به نوع سرمایه گذاری (ثبت شرکت، خرید ملک و…) متفاوت است.بودجه مالی حداقل ۱ میلیون دلار
سفر توریستیویزای توریستی کانادامحدودیتی وجود نداردلزومی نداردتمکن مالی
سابقه سفرهای خارجی
مهاجرت استارت آپویزای استارت آپ کانادامحدودیتی وجود نداردCLB 5 (معادل نمره آزمون آیلتس ۴.۵ الی ۵)ایده خلاقانه و قابل اجرا
مهاجرت ازدواجویزای اسپانسرشیپ کاناداحداقل ۱۸لزومی نداردازدواج نباید سوری باشد
مهاجرت پناهندگیویزا تعلق نمیگیردمحدودیتی وجود نداردلزومی ندارد

انواع روش های مهاجرت به کانادا و بهترین راه های اخذ اقامت کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق راه‌های مختلف از جمله تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری، استارتاپ، تولد و ازدواج میسر است. هر یک از این راه‌ها دارای شرایط و مزایای خاص خود هستند. با توجه به اینکه کانادا یکی از مهاجرپذیر ترین کشور های جهان است، اطلاعات دقیق و به‌روز در مورد روش های مهاجرت به کانادا و آشنایی با نکات مهم اخذ اقامت کانادا میتواند به شما در این مسیر کمک زیادی بکند. شما میتوانید با مشاوران موسسه ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا برخوردار شوید.

مهاجرت توریستی به کانادا

مهاجرت توریستی به کانادا یکی از روش‌های جذاب برای افرادی است که به دنبال تجربه زندگی در یک کشور پویا و زیبا هستند. با وجود اینکه این روش مهاجرت، اغلب برای زمان محدودی انجام می‌شود و به صورت دائمی نیست، اما این تجربه می‌تواند گام اولیه برای آشنایی با کانادا و افزایش فرصت‌های مهاجرتی بعدی باشد.

در حال حاضر، امکان سفر توریستی به کانادا و سپس درخواست اقامت دائم از طریق یک راه قانونی مشخص وجود ندارد. با این حال، ویزای مولتی کانادا به عنوان یک گزینه معتبر در این زمینه مطرح شده است. این ویزا، یک گام مهم در مسیر مهاجرت به کانادا برای افرادی است که تمایل به تجربه زندگی در کانادا و تحقق اهداف مهاجرتی دائمی را دارند.

ویزای مولتی کانادا به دارندگان آن اجازه می‌دهد تا در طولانی مدت، به مدت حداکثر ۵ سال بین کانادا و کشور مبدأ خود سفر کنند. این ویزا تا تاریخ انقضای پاسپورت شخص (که به عنوان تاریخ انقضای ویزا در نظر گرفته می‌شود) اعتبار دارد. با این امکان، فرد می‌تواند به‌صورت نامحدود و بدون نیاز به درخواست مجدد ویزا، در طول این مدت بین دو کشور سفر کرده و تجربیات مختلفی کسب کند. تصمیم گیری برای استفاده از ویزای مولتی کانادا نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و اطلاعات کامل درباره شرایط و مقررات ویزا است. برخی از مواردی که باید در نظر گرفته شوند، شامل حفظ اعتبار پاسپورت، آماده‌سازی مدارک مورد نیاز، و اطمینان از توجیه لازم برای سفرهای مکرر به کانادا می‌شود.

با داشتن ویزای مولتی کانادا، افراد می‌توانند به‌صورت مداوم و بدون محدودیت زمانی، از فرصت‌ها و تجارب فراوان در کانادا بهره‌مند شوند و به سوی هدف نهایی خود یعنی اقامت دائم در این کشور پیش بروند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از راه‌های جذاب و محبوب برای افرادی است که به دنبال بهبود دانش و کسب مهارت‌های جدید هستند. سیستم تحصیلی کانادا با ارائه برنامه‌های تحصیلی متنوع و امکانات برجسته، به دانشجویان این کشور فرصتی عالی برای یادگیری در محیطی بین‌المللی و دوستانه فراهم می‌کند. یکی از مزیت‌های برجسته مهاجرت تحصیلی به کانادا، دسترسی به دوره‌های تحصیلی با کیفیت و تنوع وسیع است. دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور با ارائه برنامه‌های تحصیلی در حوزه‌های مختلف از علوم پایه تا مهندسی، اقتصاد، هنر و طراحی، به دانشجویان امکان مهاجرت تحصیلی در رشته های مختلف را فراهم کرده است.

بهتر است بدانید که کانادا به عنوان یکی از کشورهای گران قیمت شناخته می‌شود و هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور به طور کلی زیاد است. به همین دلیل، توصیه می‌شود شانس خود را برای پذیرش از دانشگاه‌های ارزان کانادا نیز امتحان کنید.

مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا

درخواست و شروع تحصیل در یک دانشگاه کانادایی نیازمند آمادگی و ارائه مدارک مورد نیاز است. همواره، تهیه و ارسال مدارک صحیح و کامل از جانب داوطلبان برای پذیرش در دوره‌های تحصیلی در کانادا امری حیاتی و پیچیده محسوب می‌شود. در این راستا، مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. به‌طور کلی، آگاهی دقیق از مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا و آمادگی کامل در ارائه این مدارک، گامی مهم برای دستیابی به هدف تحصیلی شما در این کشور است. در ادامه میتوانید لیست برخی از این مدارک را مشاهده نمایید؛

مدارک لازم برای تحصیل در کانادا

برای این منظور، شما باید ثابت کنید که بعد از تحصیل فرزند خود، به کشور مبدا باز می‌گردید. فرزندان شما بعد از این که تمام دوره‌های مربوط به مدرسه را پشت سر گذاشته و وارد دانشگاه شدند و یک دوره تحصیلی را در دانشگاه سپری نمودند، می‌توانند با توجه به قوانین کانادا از طریق اسکیل ورکر کانادا و یا از طریق کار در ایالت‌های مختلف کانادا اقامت کاری و در پی آن اقامت دائم این کشور را به دست آورند.

برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزندان، شما باید دارای شرایط زیر باشید:

 • متاهل باشید.
 • دارای فرزندان ۴ تا ۱۸ ساله برای تحصیل در مدارس کانادا باشید.
 • یکی از والدین بتواند به عنوان سرپرست کودک را برای تحصیل در کانادا همراهی کند.
 • دارای تمکن مالی کافی برای تامین هزینه‌های زندگی و تحصیل در کانادا باشید.

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا یکی از راه‌های محبوب و راحت برای افرادی است که به دنبال فرصت‌های شغلی و زندگی بهتر در یک کشور پویا و پیشرفته هستند. برای مهاجرت کاری به کانادا، متقاضیان باید طبق شرایط معینی توافق‌نامه‌ای بین دولت کانادا و کشور مبدأ خود را بپذیرند. همچنین یکی از موارد مهم در مهاجرت کاری به کانادا، یافتن یک جاب آفر یا پیشنهاد کار از طرف یک کارفرما در این کشور است. این امر نیازمند تلاش فعال از سوی متقاضیان است تا بتوانند با جستجوی موقعیت‌های شغلی مطابق با تخصص و تجربیات خود، یک پیشنهاد کار اخذ کنند.

یکی از شرایط عمومی برای مهاجرت کاری به کانادا، داشتن دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی به اندازه کافی است. افراد برای مهاجرت به کانادا باید نمرات مشخصی در آزمون‌های زبانی معتبر مانند IELTS یا TOEFL داشته باشند. همچنین، داشتن مدرک دانشگاهی یا حرفه‌ای مرتبط با شغل مورد نظر نیز یکی از شرایط اساسی مهاجرت به کانادا است. سابقه کار مرتبط با شغل درخواستی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. افراد باید توانایی و تجربه لازم برای انجام وظایف مربوط به شغل خود را اثبات کنند. همچنین، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و انجام آزمایش‌های پزشکی در کانادا از جمله مراحل موردنیاز برای مهاجرت کاری به این کشور محسوب می‌شوند.

در کل، مهاجرت کاری به کانادا نیازمند توجه به دقیق به اطلاعات و شرایط مربوط به برنامه‌های مهاجرتی مختلف و تلاش فعال از سوی متقاضیان است تا بتوانند به بهترین شکل ممکن از این فرصت‌ها بهره‌مند شوند و زندگی حرفه‌ای موفقی در کانادا را تجربه کنند.

شرایط مهاجرت کاری به کانادا

برای مهاجرت کاری به کانادا باید شرایط عمومی زیر را داشته باشید:

 • مسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی برای استان کبک
 • باید مدرک دانشگاهی معتبر داشته باشید
 • ارائه سابقه کاری مرتبط
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • داشتن اقامت موقت کانادا
 • باید آزمایش مدیکال کانادا را انجام داده و گواهی سلامت ارائه دهید.
 • یکی از شرایط گرفتن جاب آفر و پیشنهاد کاری از سوی کارفرما در کانادا می باشد
 • داشتن  تمکن مالی موردنیاز ویزای کانادا برای پوشش هزینه‌ها
 • ارائه مدارک تای به سفارت

برنامه اسکیل ورکر فدرال تحت سیستم اکسپرس انتری کاناداست. متقاضیان باید حداقل شرایط قبولی مانند سابقه کاری، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی و مدرک تحصیلی معادل مدارک تحصیلی کانادا را داشته باشند. در صورت واجد شرایط بودن، فاکتورهایی مانند سن، آخرین مقطع تحصیلی گذرانده، سابقه کاری، جاب آفر، تسلط به زبان و انعطاف پذیری امتیازبندی می شوند. حداقل امتیاز ۶۷ از ۱۰۰ برای واجد شرایط بودن لازم است. بعد از پذیرش، متقاضیان وارد دسته کاندیداهای اکسپرس انتری و در مقابل کاندیداهای دیگر رده بندی می شوند. افرادی که بالاترین رده را دارند، دعوت نامه ای برای اپلای جهت دریافت اقامت دائم می گیرند که در این صورت، باید مدارک و الزامات جدید مانند تمکن مالی و موجه بودن ارائه دهند.

برنامه اسکیل ترید فدرال به تجار ماهر اجازه می دهد تا از طریق سیستم اکسپرس انتری کانادا اقامت دائم داشته باشند. الزامات اصلی واجد شرایط بودن شامل موارد زیر است: حداقل ۲ سال سابقه کار تمام وقت اخیر در مشاغل فنی و حرفه‌ای مطابق با شرح وظایف ناک شغلی کانادا جاب آفر معتبر حداقل ۱ ساله یا گواهی صلاحیت از یک مرجع کانادایی داشتن حداقل نمره آزمون زبان انگلیسی یا فرانسوی در تمام توانایی های زبان در حالی که هیچ مدرک تحصیلی لازم نیست، داشتن مدرک کانادایی یا مشابه خارجی می تواند رتبه اکسپرس انتری را بهبود بخشد. متقاضیان همچنین به مدرکی مبنی بر تمکن مالی نیاز دارند، مگر اینکه کار در کانادا با جاب آفر مشغول به کارند. غیر از این، باید قابل پذیرش باشند و در خارج از کبک زندگی کنند. نامزدهای واجد شرایط برای شانس دریافت دعوت نامه های اقامت دائم، در دسته اکسپرس انتری رتبه بندی می شوند.

هر استان کانادا از طریق برنامه‌های کارآفرینی خود امکان راه اندازی یک کسب و کار جدید یا خرید و گسترش کسب و کار موجود را برای شما فراهم می‌کند که در نهایت منجر به اخذ اقامت کانادا برای شما، همسر و فرزندانتان می شود. هر استان شرایط مخصوص به خود را برای برنامه کارآفرینی دارد که با سایر استان‌های کانادا متفاوت است، اما داشتن سابقه مالکیت یا مدیریت کسب و کار و داشتن دارایی خالص و سرمایه گذاری حداقل ۱۰۰ هزار دلار کانادایی برای برنامه‌های کارآفرینی لازم است. این برنامه‌ها معمولاً بر اساس سیستم امتیازبندی انجام می‌شوند که برای ورود به برنامه و انتخاب شما نیاز به کسب حداقل امتیاز مورد نیاز دارید. مراحل اصلی این برنامه‌ها شامل دریافت ویزای کار موقت، راه اندازی کسب و کار در استان مورد نظر، دریافت نامزدی استانی و درخواست اقامت دائم در کانادا می‌شود.

برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم از طریق خود اشتغالی، بایستی شرایط زیر را داشته باشید:

 1. داشتن تجربه حداقل ۲ سال در فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی به عنوان خوداشتغال یا شرکت در فعالیت‌های سطح جهانی.
 2. توانایی ارائه سهم قابل توجهی در حوزه فرهنگی و ورزشی کانادا.
 3. تمایل و قابلیت برای اشتغال مداوم در کانادا.
 4. دارا بودن منابع مالی کافی برای راه‌اندازی و حمایت از کسب و کار در کانادا.
 5. عدم سابقه‌ی جنایی و داشتن وضعیت فیزیکی سالم.
 6. امتیازات برنامه‌ی اشتغالی فدرال کانادا بر اساس سیستم امتیازبندی تعیین می‌شود که شامل سابقه کار، تحصیلات، سن، مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی، و انطباق پذیری می‌شود. برای ورود به برنامه بایستی حداقل ۳۵ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز کسب کنید.

با موفقیت در این برنامه، می‌توانید بدون واسطه، اقامت دائم خود و خانواده‌تان را از طریق فعالیت اشتغالی در کانادا بدست آورید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌ گذاری

سرمایه‌گذاری در کانادا به عنوان یک راهکار جذاب برای مهاجرت و کسب درآمد است که از شیوه‌های متعددی برخوردار است. این روش از یک سری برنامه‌های مهاجرتی استفاده می‌کند که امکان فراهم کردن اقامت دائم یا شهروندی کانادا را برای سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد. انتخاب بهترین راهکار سرمایه‌گذاری به شدت به میزان بودجه و نیازهای شخصی شما بستگی دارد.

یکی از روش‌های محبوب سرمایه‌گذاری در کانادا، ثبت شرکت است. این امر به شما این اجازه را می‌دهد که یک شرکت در کانادا تأسیس کرده و در مدت زمان مشخصی فعالیت خود را آغاز کنید. این راهکار مختص افرادی است که دارای تجربه کاری هستند و مهارت های کارآفرینی دارند. علاوه بر آن روش های مختلفی برای گرفتن اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری وجود دارد.

با توجه به تنوع گزینه‌های سرمایه‌گذاری در کانادا، مشاوره با متخصصان مهاجرتی موسسه فرناز فیاض بخش میتواند به شما کمک کند تا بتوانید بهترین راه مهاجرت به کانادا را انتخاب کنید. برخی از این روش ها عبارت اند از:

 • صندوق قابل معامله در بورس (ETF)
 • اوراق پس‌انداز کانادا (CSB)
 • سرمایه‌گذاری در کانادا
 • ثبت شرکت در کانادا
 • سهام و….

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ یک راه شیرین و جذاب برای افرادی است که دارای ایده‌های کارآفرینانه و نوآورانه هستند و می‌خواهند در محیطی پویا و پیشرفته مشغول به کار شوند. برنامه استارتاپ در کانادا به افراد فرصت می‌دهد تا با تأسیس یک شرکت نوپا یا انضمام به یک استارتاپ موجود، اقامت دائم و یا شهروندی کانادا را برای خود اخذ کنند.

یکی از گام‌های اولیه برای مهاجران کارآفرین در کانادا، شرکت در یکی از برنامه‌های مرتبط با استارتاپ است. این برنامه‌ها معمولاً توسط دولت کانادا یا حتی ایالت‌ها و مناطق آن تشکیل شده‌اند و اهداف مختلفی دارند؛ از جمله حمایت از ایده‌های نوآورانه گرفته تا ارائه اقامت دائم به کارآفرینان موفق.

مهاجران کارآفرین در این برنامه‌ها نیاز به تهیه یک طرح کسب و کار قوی دارند که نه تنها به جوانب مالی بلکه به جنبه‌های نوآورانه و ارتقای اقتصاد کانادا نیز توجه داشته باشد. این طرح کسب و کار باید توانایی ایجاد اشتغال، جذب سرمایه‌گذاران و رقابت با سایر شرکت‌ها را اثبات کند. پس از تأیید طرح کسب و کار، متقاضی می‌تواند اقدام به درخواست ویزای کارآفرین در کانادا نماید. این ویزا امکان کار در کشور را فراهم کرده و با پیشرفت کسب و کار، این افراد می‌توانند به اقامت دائم و حتی شهروندی دست یابند.

banner1

مهاجرت به کانادا از طریق تولد

برای پاسخ به این سوال که مهاجرت به کانادا از طریق تولد به چه صورتی امکان‌پذیر است، باید بدانیم کشورها در اعطای تابعیت خود از دو نوع سیستم پیروی می‌کنند: خاک و خون.

در سیستم خاک، که کانادا از آن پیروی می‌کند، اگر شما به عنوان فردی که تابعیت کانادا را ندارید، فرزند خود را در کشور کانادا به‌دنیا بیاورید، فرزندتان از تمام مزایای شهروندان کانادا بهره‌مند خواهد بود. به‌عبارتی، این نوزاد به صورت اتوماتیک شهروند کانادا خواهد شد و می‌تواند از حقوق و مزایای تابعیت کانادایی بهره‌مند گردد. این سیستم از حقوق و امتیازاتی چون آموزش رایگان، دسترسی به خدمات بهداشت، حق کار و اقامت بدون محدودیت زمانی، و حق رأی‌گیری در انتخابات کشور به این نوزادان را ارائه می‌دهد.

به طور کلی، مهاجرت به کانادا از طریق تولد نشان‌دهنده مزایایی بسیار برای فرزندان والدین غیرکانادایی است که از این طریق به تجربه یک زندگی بهتر و موفق در این کشور دست پیدا می‌کنند. این موضوع نه تنها برای خود فرزندان، بلکه برای والدین نیز امکاناتی ارائه می‌دهد تا به اقامت دائم و حتی شهروندی در کانادا دست یابند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج با شهروند یا فردی که دارای کارت اقامت دائم کانادا است، یکی از مسیرهای معتبر برای ورود به کانادا است. در این روش، ازدواج با یک شهروند کانادایی یا فرد دارای اقامت دائم، می‌تواند در راستای به دست آوردن اقامت دائم و حتی شهروندی کانادا قرار گیرد. با این حال، کشور کانادا در این زمینه سخت‌گیری‌های خاصی اعمال کرده و برای جلوگیری از سوءاستفاده‌ها، مقررات دقیقی را تعیین کرده است.

از اهمیت اصل صداقت و صراحت در تمامی مراحل این مسیر مهاجرت به کانادا باید اطلاع داشته باشید. ارائه اطلاعات صحیح و دقیق در این فرایند امری حیاتی است. ازدواج صوری یا به نظر آوردن اطلاعات نادرست می‌تواند به تبعات حقوقی جدی منجر شود و حتی ممکن است منجر به ابطال اقامت شود. فرد دارنده کارت اقامت دائم کانادا باید مدت حداقل دو سال با همسر خود زندگی داشته باشد و سه سال همسر خود را از نظر مالی ساپورت کند. این نشان‌دهنده استقرار و تعهد جدی به زندگی مشترک در کانادا است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید

کارشناسان ما ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستند

توجه به این نکته ضروری است که چند همسری در کانادا غیرقانونی بوده و برای افراد چندهمسر، مهاجرت تنها زمانی ممکن است که فقط یک همسر قانونی داشته باشند.

ویزای اسپانسرشیپ کانادا این امکان را به شهروندان و مقیم‌های دائم این کشور می‌دهد تا برای همسر، والدین یا نوه‌های خود درخواست اقامت دائم ارائه دهند. فرد اسپانسر باید متعهد شود هزینه‌های زندگی فرد اسپانسر شده را برای مدت زمان مشخصی تأمین کند. برای اسپانسرشیپ والدین/پدربزرگ و مادربزرگ، اسپانسر باید شهروند/مقیم بالای ۱۸ سال کانادا و فرد اسپانسر شده باید والد/پدربزرگ و مادربزرگ اسپانسر باشد. اسپانسر باید حداقل درآمد مشخصی داشته و متعهد پرداخت ۲۰ ساله هزینه‌ها شود. برای اسپانسرشیپ همسر، زوجین باید ۱۸ سال به بالا بوده، شرایط خاصی مانند نداشتن سوءپیشینه و بدهی به دولت را داشته و اسپانسر متعهد پرداخت ۳ ساله هزینه‌ها شود. هر دو طرف باید شرایط سلامتی و امنیتی را نیز داشته باشند.

برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور و گرفتن اقامت دائم آن است. منطقه آتلانتیک کانادا شامل ۴ استان است: استان پرنس ادوارد آیلند، استان نیوبرانزویک، استان نوا اسکوشیا و استان نیوفاندلند و لابرادور. این برنامه مهاجرتی دو زیر گروه دارد:

 1. دانشجویان خارجی فارغ‌التحصیل شده از موسسات آموزشی استان‌های حوزه آتلانتیک کانادا.
 2. نیروی کار متخصص و نیمه متخصص.

برخلاف سایر برنامه‌های مهاجرت، برنامه مهاجرتی آتلانتیک آنچنان بر مهارت‌های زبانی، سطح تحصیلات، و تجربه کاری گذشته تأکید نمی‌کند، زیرا بر اساس یک سیستم امتیازبندی عمل نمی‌کند. به جای آن، واجدین شرایط توسط سطوح طبقه‌بندی شغل‌های کانادایی مشخص می‌شوند. اگر شغل شما طبقه‌بندی شده با سطوح ناک ۰، ۱، ۲، ۳، یا ۴ باشد، می‌توانید برای این برنامه اقدام کنید. در زیر شرایط کلیدی این برنامه آورده شده است:

 • باید یک پیشنهاد شغلی تمام وقت (جاب آفر) از یک کارفرمای حوزه آتلانتیک داشته باشید. (توجه کنید که همه کارفرماها امکان ارائه جاب آفر را ندارند و برای این منظور نیاز به مجوز از دولت استانی دارند).
 • الزامات مهارت زبانی بر اساس سطح ناک شغلی متفاوت است: سطح CLB 5 برای سطوح NOC 0، ۱، ۲، ۳ و سطح CLB 4 برای سطح NOC 4.
 • برای نیروی کار متخصص و نیمه متخصص، باید حداقل ۱۲ ماه تجربه کاری در کانادا یا خارج از کانادا در طی ۵ سال گذشته داشته باشید.
 • سطح شغل ارائه شده باید با سطح تجربه کاری شما مطابقت داشته باشد.
 • برای فارغ‌التحصیلان خارجی، باید حداقل ۲ سال به صورت تمام وقت در یکی از موسسات آموزشی معتبر در منطقه آتلانتیک تحصیل کرده باشید.
 • باید اثبات توانایی مالی ارائه دهید، که میزان آن بسته به تعداد افراد خانواده متفاوت است.
 • نباید سوء پیشینه‌ای داشته باشید و باید آزمایشات پزشکی تایید شده کانادا را انجام دهید.

مهاجرت به کانادا از طریق پایلوت مهاجرتی مناطق روستایی و شمالی

برنامه آزمایشی یا پایلوت مهاجرتی مناطق روستایی و شمالی کانادا، یک برنامه محور جامعه است که با هدف گسترش سود و منفعت اقتصادی در جوامع کوچک کانادا طراحی شده است. این برنامه به دنبال جذب نیروهای کار خارجی است که قصد کار و زندگی در یکی از ۱۱ جامعه شرکت کننده در این پایلوت را دارند.

برای متقاضیان شرکت در این برنامه، شرایطی همچون داشتن حداقل یک سال سابقه کار پیوسته یا فارغ التحصیلی از موسسات آموزشی بالاتر از دبیرستان در جوامع مشخص، داشتن مدرک دیپلم معادل سازی شده، دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمایان کانادایی، داشتن مهارت زبان متناسب با سطح شغل، کسب توصیه نامه از جامعه مورد نظر و تمکن مالی لازم، الزامی است.

از سوی دیگر، جوامع شرکت کننده باید شرایطی مانند جمعیت ۵۰ هزار نفر یا کمتر، واقع شدن در مناطق خاصی از کانادا، داشتن فرصت های شغلی، طرح توسعه اقتصادی و ظرفیت اسکان مهاجران جدید را داشته باشند.

از آنجایی که دولت کانادا قصد دارد کشوری دو زبانه باقی بماند، دادن امتیازهای اضافی به فرانسوی زبان‌ها در سیستم اکسپرس انتری و ساده‌تر کردن شرط زبان در روش IMP برای فرانسوی زبان‌ها از جمله کارهایی است که شرایط را برای مهاجرت به کانادا از طریق زبان فرانسه، راحت‌تر کرده است. روش هایی که افراد مسلط به زبان فرانسوی می توانند برای اقامت کانادا اقدام کنند، عبارتند از:

 • ویزای کار از طریق جاب آفر
 • نیروی کار ماهر کبک
 • اکسپرس انتری فدرال
 • برنامه‌‌های استانی

برنامه تجربه کانادایی (Canadian Experience Class یا CEC) یکی از مسیرهای مهاجرت به کانادا است که برای افرادی که تجربه کاری در کانادا دارند مناسب است. در این برنامه، افرادی که حداقل یک سال تجربه کاری مستمر و معتبر در کانادا دارند می‌توانند برای اقامت دائم اقدام کنند. شرایط دیگر شامل انطباق سابقه کاری با معیارهای معتبر و مورد قبول تجربه کاری، ناک شغلی با TEER 0, 1 و زبان در سطح CLB ۷ یا ناک شغلی با TEER 2, 3 و زبان در سطح CLB ۵ و در صورت امکان، ارائه مدرک تحصیلی است. پس اگر تمایل به مهاجرت به کانادا دارید و تجربه کاری در این کشور دارید، CEC یکی از گزینه‌هایی است که می‌توانید در نظر بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و الزامات CEC، به وب‌سایت رسمی سفارت کانادا (IRCC) مراجعه کنید. همچنین می‌توانید با مشاوران مؤسسه مهاجرتی فرناز فیاض بخش مشورت کنید تا راهنمایی لازم را در مورد این مسیر دریافت کنید.

برنامه تجربه کبکی (Québec Experience Program یا PEQ) یکی دیگر از مسیرهای مهاجرت به کانادا است که توسط دولت استان کبک ارائه می‌شود. این برنامه برای افرادی است که تجربه کاری و یا تحصیلی در استان کبک دارند. شرایط عمومی برنامه PEQ شامل داشتن تجربه کاری حداقل یک سال در کبک (با یک ویزای کاری یا یک مدرک تحصیلی از یک دانشگاه کبکی)، داشتن سطح زبان فرانسوی مورد نیاز، و برخورداری از مهارت‌های زبانی معتبر (مانند توانایی مکالمه، خواندن، نوشتن و شنیدن). افرادی که موفق به اخذ گواهی PEQ می‌شوند، می‌توانند از این مسیر برای درخواست اقامت دائمی در استان کبک استفاده کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی یکی از راه‌های مهم و حقوقی برای ورود به این کشور است. کانادا به عنوان یکی از کشورهای پذیرنده‌ی پناهندگان مشهور است و ارائه‌دهنده‌ی فرصت‌های بسیاری برای زندگی بهتر به افرادی است که از شرایط نامساعد و خطرناک در کشورهای خود فرار کرده‌اند. در طول سال‌ها، کانادا به هزاران نفر از جمله پناهندگان اقامت دائم و حقوق مدنی ارائه داده است.

برای مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی، افراد باید واجد شرایط برای پناهندگی باشند. این شرایط شامل تعریفی مشخص از وضعیت پناهندگی، ارائه اطلاعات و مدارک مربوط به خطرات و تهدیداتی که زندگی آن‌ها را تهدید می‌کند، و اثبات نیاز و الزامات واقعی برای درخواست پناهندگی می‌شود. برنامه پناهندگی کانادا تحت عنوان (IRCC) اداره می‌شود و افراد می‌توانند از طریق این برنامه برای پناهندگی در کانادا اقدام کنند. این برنامه شامل دسته‌های مختلفی از جمله پناهندگی اقتصادی، پناهندگی دینی و پناهندگی از تبعیض و … است.

بهتر است بدانید که مهاجرت از طریق پناهندگی یکی از بدترین روش های مهاجرت به شمار میرود و ما در موسسه مهاجرتی فرناز فیاض بخش این روش را اصلا به شما توصیه نمیکنیم.

مدت زمان رسیدگی به پرونده های ویزا چقدر است؟

مدت زمان رسیدگی به پرونده متقاضیان توسط سفارت کانادا، بستگی به نوع ویزا و شرایط متقاضی دارد. در جدول زیر مدت زمان تقریبی رسیدگی به ویزاهای مختلف را برای شما قرار داده ایم:

برنامه مهاجرتیمیانگین زمان رسیدگی به پرونده ها
ویزای توریستی۳۹ روز
سوپر ویزا۱۲۵ روز
ویزای تحصیلی۱۳ هفته
ویزای کاری۴۲ هفته
برنامه مهاجرتی آتلانتیک۶ ماه
فدرال اسکیل ورکر۵ ماه
تجربه کانادایی۵ ماه
فدرال اسکیل تریدمشخص نیست
برنامه استانی (با اکسپرس انتری)۶ ماه
خوداشتغالی۵۲ ماه
سرمایه‌گذاری کبک۵۴ ماه
اسکیل ورکر کبک۹ ماه
ویزای استارتاپ۳۷ ماه
اسپانسرشیپ همسر (داخل کانادا به جز کبک)۸ ماه
اسپانسرشیپ همسر (خارج کانادا) (اسپانسر خارج از کبک باشد)۱۲ ماه
اسپانسرشیپ فرزندمشخص نیست
اسپانسرشیپ والدین و پدر/مادر بزرگ‌ها (اسپانسر خارج از کبک باشد)۲۷ ماه

مزایای مهاجرت به کانادا

مهاجرت از مزایای بسیار خوبی برخودار است به همین دلیل است که بسیاری از افراد به این کشور میروند. از مزایای بسیار خوب رفتن به این کشور می توان به فرصت های شغلی بسیار زیاد در این کشور اشاره کرد. به طور معمول بسیاری از افرادی که در این کشور زندگی می کنند شاغل هستند و درصد کمی از آنها بیکار هستند. از دیگر مزایای خوب رفتن این است که دانشگاه های بسیار خوبی در این کشور وجود دارند که افراد از طریق مهاجرت به این کشور می توانند تحصیلات خود را به خوبی پشت سر بگذارند.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

برای دریافت راهنمایی‌های تخصصی و ضروری در زمینه مهاجرت، می‌توانید با موسسه مهاجرتی فرناز فیاض بخش تماس گرفته و جلسه مشاوره‌ای رزرو کنید. کارشناسان ما از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعدازظهر آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

آیا مهاجرت به کانادا با دیپلم ممکن است؟

بله، روش های مهاجرتی مختلفی مانند اقدام برای ویزای توریستی، نیاز به مدرک تحصیلی بالاتر از دیپلم ندارند و مقطع تحصیلی فرد در آن ها اولویت محسوب نمی شود.

 

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *