مهاجرت به آمریکا

آمریکا یکی از برترین کشور های جهان محسوب می شود که یک مقصد بسیار عالی برای مهاجرت به حساب می آید. این کشور را می توان اولین کشوری دانست که فرصت های شغلی در آن بی نهایت زیاد است به طوری که آن را سرزمین فرصت های شغلی می دانند. امروزه بسیاری از افراد به فکر مهاجرت به این کشور می باشند.

اگر شما نیز قصد دارید به آمریکا مهاجرت کنید و از فرصت های شغلی این کشور و زندگی راحت و آسوده در آن بهره مند شوید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم تمامی اطلاعات مربوطه و لازم برای مهاجرت به آمریکا را شرح دهیم.

 

راه های مهاجرت به امریکا

کشور آمریکا یکی از کشور هایی است که به عنوان یک کشور مهاجر پذیر شناخته می شود. اما بنظر شما چگونه می توان به آمریکا مهاجرت کرد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوئیم که راه های بسیار زیادی وجود دارد که از طریق آن می توان به آمریکا مهاجرت کرد و به صورت دائمی و یا موقت در آنجا زندگی کرد.

یکی از راه های مهاجرت به امریکا از طریق کار است. فرصت های شغلی بسیار متنوعی در ایالات منتحده آمریکا وجود دارد، که از این طریق افراد می توانند به این کشور مهاجرت کنند و در انجا مشغول به کار شوند.

 

بیشتر بخوانید : شرایط و نحوه مهاجرت به کشور آلمان

 

اما برای مهاجرت به این سبک یک شرط بخصوص وجود دارد و آن هم این است که فرد مهاجر باید از طریق شرکت و یا موسسه کاری معتبر در آمریکا دعوت نامه دریافت نماید. در صورت داشتن دعوت نامه فرد می تواند به این کشور مهاجرت کند.

از دیگر روش های مهاجرت می توان به تحصیل در این کشور اشاره نمود. متقاضیانی که قصد دارند در دانشگاه ها و کالج های آمریکا تحصیل کنند باید دارای نمره ی قابل قبول باشند. در صورتی که دانشجویان دارای نمره ی مورد نظر باشند از طریق دانشگاه های آمریکا پذیرش می شوند و می توانند به این کشور مهاجرت کنند.

سرمایه گذاری در آمریکا از دیگر روش هایی است که مهاجرین می توانند از این طریق مهاجرت کنند.

 کشور آمریکا کشوری است که از افراد نخبه و با استعداد حمایت می کند. افرادی که دارای هوش و استعداد فوق العاده زیادی می باشند به عنوان نخبه شناخته می شوند و ویزای O آمریکا که به آن ویزای نخبگان نیز گفته می شود به آن ها تعلق می گیرد و می توانند از این طریق به آمریکا مهاجرت کنند.

علاوه بر موارد گفته شده افراد می توانند از طریق ازدواج با افرادی که در آمریکا زندگی می کنند به این کشور مهاجرت کنند و اقامت دائم در این کشور را دریافت کنند.

اما به طور کلی بهترین روش برای مهاجرت به آمریکا مهاجرت تحصیلی است.

 

 

مهاجرت به آمریکا

مزایای مهاجرت به امریکا

مهاجرت به امریکا از مزایای بسیار متعددی برخوردار است و همین مورد سبب شده است امروزه این کشور طرفداران بسیار زیادی را در سراسر دنیا از آن خود کند. در ادامه با مزایای مهاجرت  آشنا خواهیم شد.

آمریکا جز کشور هایی  است که دارای اقتصادی بسیار قوی است به طوری که نرخ بیکاری در این کشور در کمترین حد ممکن است و همین مورد سبب شده است که شهروندان این کشور دارای زندگی راحت و آسوده باشند.

 این کشور از سیستم های آموزشی بسیار زیادی برخودار است و می توان گفت که بهترین مکان برای ادامه تحصیل به شمار می آید.

علاوه بر آن آمریکا از امکانات رفاهی بسیار زیادی برخودار است و این مورد را می توان از اصلی ترین مزایای مهاجرت به امریکا دانست.

 

 

بیشتر بخوانید : مهاجرت به کشور استرالیا

سرمایه لازم برای مهاجرت به امریکا

در رابطه با سرمایه مورد نیاز ،  نمی توان اطلاعات زیادی را ارائه داد. زیرا سرمایه شما با توجه به اینکه از چه روش و شیوه ای قرار است به این کشور مهاجرت کنید، متغیر است.

اما به طور معمول بر اساس تحقیقات انجام شده سرمایه لازم برای مهاجرت به امریکا نرخی معادل ۴۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ هزار دلار است که بسته به نوع مهاجرت شما متغیر است. در ادامه هزینه هایی را که مربوط به مهاجرت به امریکا است را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  • فرم های USCIS
  • هزینه دادخواست
  • هزینه های حقوقی
  • هزینه های پزشکی
  • فرآیند Naturalization

 

سخن پایانی

در این مقاله تمامی اطلاعات مربوط را که برای مهاجرت به امریکا لازم است بدانید را شرح دادیم. در هر صورت شما با مراجعه به سایت موسسه فرناز فیاض بخش می توانید از کارشناسان این سایت کمک بگیرید و تمامی سوالات خود را از آن ها بپرسید.

منبع : ویکی پدیا

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *