ویزای استارتاپ کانادا : از مراحل، قوانین، تا زمان لازم برای بررسی

بسیاری از افرادی که به دنبال ویزا های جذاب کارآفرینی هستند، ویزای استارتاپ کانادا بهتری گزینه محسوب می شود. در ادامه ضمن معرفی این ویزا به مزیت های اخذ آن می پردازیم.

ویزای استارتاپ چیست؟

ویزای استارتاپ یکی از انواع ویزای کشور های پیشرفته جهان بود که با توجه به مزایای آن مورد توجه افراد مختلف قرار می گیرد. در زمان مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ می توانید به همراه همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود به کشور مقصد مهاجرت نمایید. در نتیجه اقامت دائم دریافت نمایید. در نظر داشته باشید ویزای استارتاپ هزینه ها بیشتری داشته و با توجه به تخصص خود می توانید اقدام به مهاجرت نمایید.

مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ چگونه است؟

کشور کانادا یکی از کشور های متخصص در جهان بوده که به دنبال جذب کارآفرینان با تجربه است. جهت اطلاع از بهترین شهرهای کارآفرینی کانادا لطفا کلیک کنید.این کشور با هدف جذب متخصصان این ویزا را برای افراد مختلف جهان در نظر می‌گیرد و بسیاری از افراد با پرداخت هزینه می توانند از خدمات اقامت دائم در کشور کانادا از طریق ویزای استارت آپ استفاده نمایند.

این ویزا در ابتدا سال ۲۰۱۷ برای اعطای ویزای دائمی از سویی اداره مهاجرت ابلاغ شد. متخصصان می‌ توانند با توجه به بیزینس پلن ها و طرح های استارتاپی خود با استفاده از شرکت های خصوصی مورد تایید اداره مهاجرت، اقدام به دریافت این ویزا نمایند. در ابتدا باید شرکت های کانادایی سرمایه گذار را شناخته و با توجه به طرح و میزان تخصص خود اقدام به اخذ این ویزا از مجموعه های معتبر نمایید.

قوانین اخذ ویزای استارتاپ کانادا

دریافت ویزای استارتاپ قوانین و مقررات سختگیرانه ‌ای دارد که ابتدا باید ۱۸ سال سن داشته و شرکت برای اولین بار به صورت کارآفرینی در کشور کانادا تاسیس شود. متقاضی باید حداقل ۱۰ درصد سهام شرکت را دارا بوده و با توجه به نوع و میزان سرمایه‌گذاری خود می ‌تواند این ویزا را دریافت نمایند. به این نکته توجه نمایید هیچ یک از شرکت کنندگان و سهامداران نمی توانند بیش از ۵۰ درصد شرکت را خریداری یا حق رای در آن داشته باشند. جهت دریافت ویزای کاری کانادا لطفا کلیک کنید.

ریسک های کارآفرینی در کانادا

هر کشور برای سرمایه گذاری چالش ها، معایب و ریسک های خاص خود را دارد که باید در نظر داشته باشید. زیرساخت ‌های و سیستم ‌های حمایتی کشور را در نظر گرفته و بتوانید از فرصت های ایجاد شده در کشور برای پیشبرد اهداف خود استفاده نمایید.

 

ویزای استارتاپ کانادا

 

اصلی‌ترین عامل ریسک مالی در کارآفرینی بوده که با چالش های مختلفی همراه می شود. باید رقابت های خود را با شرکت های بزرگ در نظر گرفته و سعی کنید با ایده های جذاب بتوانید فروش یا راندمان بهتری در فعالیت خود داشته باشید.

 

بیشتر بخوانید : شرایط و ضوابط ثبت شرکت در کانادا

مراحل بررسی مدارک اخذ ویزای استارتاپ کانادا

در قدم اول سازمان معرفی شده میزان کارایی کسب و کار شما را بررسی می کند. این مهم ترین عامل برای اخذ ویزای کارآفرینی و ویزای استارتاپ است.

در ادامه پس از تایید سازمان معرفی ‌شده اداره مهاجرت کانادا پرونده را دریافت کرده و در صورتی که حمایت های لازم را از سازمان دریافت کنید، مدارک را جهت اخذ ویزا بررسی می‌ کند. در نظر داشته باشید پرونده ها توسط افراد مستقل با قوانین و ضوابط خاصی بررسی و تحلیل می‌ شود.

زمان لازم برای بررسی ویزای استارتاپ کانادا

مراحل دریافت ویزای استارتاپ کانادا کمی زمان‌ بر بوده و ممکن است نهایت دو سال به طور بینجامد. برای تسهیل دریافت ویزا می توانید از طریق ویزای کار اقدام کرده و سپس پس از بررسی سازمان مورد نظر را معرفی کرده و اقدام به دریافت ویزای استارتاپ کانادا نمایید. برای اطلاع از روش های مهاجرت آسان بدون سرمایه اولیه به کانادا، مقالات سایت را مطالعه نمایید. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان سایت فیاض بخش در ارتباط باشید.

سخن آخر

به صورت کلی اخذ ویزای کارآفرینی یا ویزای استارتاپ کانادا باعث دریافت اقامت دائم از کشور محل اقامت متقاضی می شود. امکان دریافت اقامت برای کل خانواده وجود داشته و حتی با شکست استارتاپ خود می توانید اقامت دائم پس از آن داشته باشید.

در این روش مهاجرتی نیاز به نمره ۵ آیلتس داشته و در زمان اقامت می توانید از بیمه درمانی و امکان تحصیل رایگان برای فرزندان خود استفاده نمایید. هنگام مهاجرت حتماً به هزینه بالای این روش مهاجرتی توجه نمایید. همچنین امکان شکست روش کارآفرینی نیز وجود دارد.

منبع : ویکی پدیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *