اخرین تغییرات جدید مجوز کار پس از تحصیل کانادا از زبان IRCC

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) در حال بررسی ۸ تغییر احتمالی در برنامه مجوز کار پس از تحصیل (PGWP) برای دانشجویان بین‌المللی است. این اصلاحات جدید در نظر گرفته شده‌اند تا دانشجویان بین‌المللی با نیازهای بازار کار همسو شوند و در عین حال حجم کلی دارندگان PGWP را کاهش دهند.

این تغییرات جدید در معیارهای واجد شرایط بودن، برای دانشجویان بین‌المللی که هم‌اکنون در کانادا هستند و هم برای دانشجویان آینده در نظر گرفته شده‌اند. برنامه PGWP (ویزای کار پس از تحصیل کانادا) یک بخش مهم در جذب دانشجویان بین‌المللی بوده است زیرا پس از اتمام یک برنامه تحصیلی فرصت‌های شغلی را فراهم می‌کند.

با این حال، کانادا امسال تغییرات عمده‌ای در این برنامه ایجاد کرده تا از سوءاستفاده از سیستم جلوگیری کند و اکنون یک نظرسنجی ۸ نقطه‌ای جدید منتشر شده است که نشان می‌دهد اصلاحات بیشتری در این برنامه در نظر گرفته شده است.

در این مقاله، بیایید به تمامی ۸ نقطه در نظرسنجی پرداخته و بررسی کنیم که این تغییرات چه تأثیری بر دانشجویان بین‌المللی که در کانادا در حال تحصیل هستند و دانشجویان خارجی آینده که قصد تحصیل در کانادا را دارند، خواهد داشت. بر اساس سوالات مطرح شده در نظرسنجی از کالج‌ها و دانشگاه‌ها، به نظر می‌رسد دانشجویان باید برنامه‌هایی را تکمیل کنند که با کمبود نیروی کار مرتبط هستند و الزامات زبانی جدید را برآورده کنند تا پس از تکمیل تحصیل، واجد شرایط PGWP شوند.

این نشان می‌دهد که برنامه‌های تحصیلی باید متناسب با نیازهای شغلی آینده طراحی شوند. برنامه‌های تحصیلی بر اساس طبقه‌بندی شغلی ملی کانادا (NOC) طبقه‌بندی می‌شوند، همانطور که در نظرسنجی ۸ نقطه‌ای اشاره شده است.

به عنوان مثال، نجاران به یکی از سه رشته تحصیلی مرتبط با صنایع ساختمانی، نجاری یا چوب‌کاری/عمومی تخصیص می‌یابند. IRCC در حال بررسی هشت تغییر جدید برای PGWP برای دانشجویان بین‌المللی است.

سوال ۱: اگر واجد شرایط بودن PGWP به طور انحصاری بر اساس شغل‌های دارای کمبود و برنامه‌های تحصیلی مرتبط محدود شود، کدام شغل‌ها باید بر اساس نیازهای منطقه شما گنجانده شوند؟

لطفاً ذکر کنید که آیا شغل‌های دیگری نیز وجود دارد که باید در سند نقشه‌برداری منعکس شوند، همراه با دلایل خود.

این سوال می‌پرسد که آیا شغل‌های دیگری وجود دارد که باید به لیست اضافه شوند اگر معیارهای واجد شرایط بودن بر اساس شغل خاص تنظیم شود، علاوه بر آن‌هایی که IRCC و ESDC با استفاده از سیستم طبقه‌بندی برنامه‌های آموزشی (CIP) از پیش نقشه‌برداری کرده‌اند.

بخشی از این نظرسنجی نشان می‌دهد که برنامه‌های تحصیلی مرتبط با شغل‌هایی که واجد شرایط انتخاب بر اساس دسته‌بندی در سیستم Express Entry هستند، احتمالاً بیشتر در لیست خواهند بود.

پس از دریافت بازخورد از مؤسسات آموزشی در استان‌های مختلف، IRCC انتظار دارد که به توافقی برسد در مورد اضافه کردن شغل‌های جدید مورد نیاز، علاوه بر آن‌هایی که از پیش توسط ESDC و IRCC لیست شده‌اند، و همچنین آن‌هایی که از پیش واجد شرایط قرعه‌کشی‌های هدفمند Express Entry هستند.

سوال ۲: چه گروه‌هایی، اگر وجود دارند، باید از این تغییرات معاف شوند، مانند دانشجویان فرانسوی زبان، برنامه‌های تحصیلات تکمیلی یا دیگران؟ لطفاً دلایل خود را ذکر کنید.

سوال دوم نظرسنجی به تصمیم‌گیری در مورد معافیت‌ها در صورت تنظیم معیارهای جدید واجد شرایط بودن PGWP اشاره دارد، مانند دانشجویانی با سطح بالای مهارت زبان فرانسوی یا برنامه‌های تحصیلی خاص.

این مشابه تغییرات قبلی PGWP است که به فارغ‌التحصیلان برنامه‌های کارشناسی ارشد و دکترا با دادن PGWP سه ساله بدون توجه به مدت زمان برنامه تحصیلی ترجیح داده شده است.

با این حال، تغییرات پیشنهادی جدید به دنبال تعیین این است که آیا معیارهای واجد شرایط بودن بر اساس برنامه‌های تحصیلی بر اساس شغل برای PGWP باید برنامه‌های تحصیلی خاص را معاف کند یا بر اساس تسلط به زبان فرانسوی باشد.

سوال ۳: آیا دانشجویان بین‌المللی باید برای نگهداری PGWP بیش از یک سال، اثبات یک پیشنهاد شغلی مطابق با لیست شغل‌های دارای کمبود را نشان دهند؟

این سوال به حل مسئله افزایش تعداد ساکنان موقت، عمدتاً دارندگان PGWP، در کانادا پرداخته است. اگر این شرط به معیارهای واجد شرایط بودن PGWP اضافه شود، دانشجویان باید اثبات یک پیشنهاد شغلی را ارائه دهند تا بتوانند به کار بر روی PGWP ادامه دهند. این به نظر نمی‌رسد که جهانی باشد، بلکه فقط برای برنامه‌های تحصیلی که با لیست شغل‌های دارای کمبود هماهنگ می‌شوند، اعمال می‌شود.

بیشتر بخوانید : فرم مجوز تحصیلی کانادا

1ar 2024 06 10T164133.686

سوال ۴: آیا باید معیارهای واجد شرایط بودن دیگری (زبان، حمایت استانی و غیره) به غیر از پیشنهاد شغلی برای دارندگان PGWP که به دنبال تمدید مجوز خود هستند، اعمال شود؟

این گسترش بیشتر سوال شماره ۳ است.

این پیشنهاد می‌دهد که دانشجویان ممکن است نیاز به ارائه یک آزمون جدید مهارت زبان و/یا تایید استانی داشته باشند تا بتوانند به کار بر روی PGWP پس از سال اول ادامه دهند.

سوال ۵: نظر شما در مورد اعمال این تغییرات مبتنی بر بازار کار به معیارهای واجد شرایط بودن PGWP برای همه فارغ‌التحصیلان پس از اعلام امسال، به جای معاف کردن دانشجویانی که در زمان اجرای تغییرات در کانادا در حال تحصیل هستند، چیست؟

این سوال پنجم مهم است که به نوعی شمشیر بر گردن دانشجویان موجود در کانادا که در حال حاضر در یک برنامه تحصیلی ثبت نام کرده‌اند، اشاره دارد. این سوال نشان می‌دهد که تغییرات مبتنی بر بازار کار به معیارهای واجد شرایط بودن PGWP ممکن است امسال اعلام شود و اداره مهاجرت در حال بررسی است که آیا دانشجویان موجود را معاف کند یا نه.

به طور معمول، هر سیاست جدید دولتی، گروه‌های موجود را معاف می‌کند، اما به نظر می‌رسد که وزیر میلر آماده است تا یک قدم سخت بردارد. با این حال، او می‌خواهد موقعیت خود را در این مورد تثبیت کند و انتظار می‌رود که این تصمیم را بر اساس پاسخ‌های این سوال از مؤسسات آموزشی بگیرد.

سوال ۶: لیست شغل‌های دارای کمبود باید چند وقت یکبار بازنگری شود و چه زمانی پس از آن باید به دانشجویانی که در حال تحصیل هستند، اعمال شود؟

این سوال به نظر می‌رسد که خود توضیحی است زیرا نیازهای بازار کار دائماً در حال تغییر هستند. اداره مهاجرت از ذی‌نفعان می‌خواهد که تعیین کنند که بازنگری شغل‌های مورد نیاز چقدر باید انجام شود و چه زمانی باید موثر باشد.

برای مثال، این لیست شغل‌ها باید به صورت سالانه، هر دو سال یکبار یا هر ۳ سال یکبار بازنگری شود. و پس از بازنگری لیست، در چه زمانی باید برای دانشجویانی که در حال تحصیل هستند، اعمال شود؟ مثل موثر از ترم بعدی یا موثر پس از ۶ ماه از تولید لیست جدید.

سوال ۷: نظر شما در مورد این است که آیا تغییرات پیشنهادی به PGWP با پروفایل کاندیداهایی که مایلید در حوزه قضایی خود برای مدت طولانی باقی بمانند، همخوانی دارد؟

این سوال نظرسنجی به منظور تعیین این است که آیا معیارهای جدید واجد شرایط بودن برای مجوزهای کار پس از فارغ‌التحصیلی قادر خواهند بود دانشجویان را در منطقه یا استان مؤسسه آموزشی برای مدت طولانی حفظ کنند یا نه.

سوال ۸: آیا برنامه نامزد استانی شما یک مسیر مناسب برای اقامت دائم برای فارغ‌التحصیلان بین‌المللی با پیشنهادات شغلی در این بخش‌های کلیدی ارائه می‌دهد؟

آیا هیچ شکافی بین نیازهای بازار کار که شناسایی کرده‌اید و جریان‌های موجود برنامه نامزد استانی شما وجود دارد؟ آیا هیچ اصلاحاتی در جریان‌های برنامه نامزد استانی برای اطمینان از پاسخگویی به فارغ‌التحصیلان و دارندگان PGWP در شغل‌های خاص (مثلاً شغل‌های مقرراتی) لازم است؟

سوال شماره ۸ از این نظرسنجی به نظر می‌رسد که اطمینان حاصل کند که دانشجویان برای مسیر اقامت دائم آماده شده‌اند و به صورت پیش‌فعال با الزامات واجد شرایطی برنامه نامزد استانی (PNP) یک استان خاص همسو شده‌اند.

این همچنین برای تعیین این است که آیا جریان‌های موجود PNP به طور بهینه مطابق با نیازهای بازار کار استان کالیبره شده‌اند و نیاز به اصلاحاتی برای برخی شغل‌ها دارند، مانند شغل‌های مقرراتی که نیاز به مجوز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *